Odpowiedzi

2010-02-28T16:51:10+01:00
2*2zl=4zl
10-4=6
6/2=3(gruszki)
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-28T16:52:28+01:00
1kg ziemniaków = 2 zł
kupiła 2 kg
2kg*2zł/kg= 4zł

10zł-4zł=6zł

6zł za 2kg gruszek
6zł / 2 = 3 zł

Odp.: Gruszki kosztowały 3 zł/kg.
1 5 1
2010-02-28T16:52:42+01:00
X-cena kg gruszek

2×2+2x=10
4+2x=10
2x=6
x=3zl
odp: kg gruszek kosztowal 3zl