Rozwiąż - Za 3kg. pomaranczy i 2 kokosy zapłacono 13zl. , a za 4 kg pomarańczy 2 kokosy zaplacono 16zl. Jaka była cena 1kg pomaranczy, a jaka kokosa?? MUSISZ TAK ROZWIAZAC ZEBY BYLY OBLICZENIA. Bardzo zalezy mi na tych obliczeniach !!!!

3

Odpowiedzi

2010-02-28T16:58:26+01:00
3p+2k=13
4p+2k=16

2k=16-4p

3p+16-4p=13
p=3

3*3+2l=13
2k=4
k=2

jeden kg pomarańczy kosztował 3zł a jeden kokos 2 zł
2010-02-28T17:01:42+01:00
X- cena pomarańczy za kg
y- cena kokosów za kg

3x+2y=13
4x+2y=16 /*(-1)

3x+2y=13
-4x+(-2y)=-16
----------------
-x=-3/*(-1)
x=3

3x+2y=13
3*3+2y=13
2y=4/:2
y=2
Odp. Cena jednego kg pomarańczy wynosiła 3 zł, a kokosu 2zł.
2010-02-28T17:11:58+01:00
X-cena kg pomarańczy
y-cena 1 szt.kokosa

3x+2y=13zł

4x+2y=16/:2
2x+y=8
y=8-2x

3x+2y=13zł
podstawiamy pod y
3x+2*(8-2x)=13
3x+16-4x=13
-x=13-16
-x=-3/:(-1)
x=3zł-cena kg pomarańczy

y=8-2x
y=8-2*3
y=8-6
y=2zł-cena kokosu
odp.cena kg pomarańczy wynosiła 3zł,a cena kokosu 2zł
spr.
3x+2y=13zł
3*3+2*2=13
9+4=13
13=13
L=P

4x+2y=16
4*3+2*2=16
12+4=16
16=16
L=P