12. Kupiłem 3 4-te kg gruszek i 1 całą i 1-ną 2-gą kg jabłek.Kilogram gruszek kosztował: 5,40 zł, a cena kg. jabłek stanowiła 2-ie 3-cie ceny kg gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy ?

prosze piszcie po ludzku bo nie wiem o co chodzi ... piszczie np. 1-ną 2-gą . DAJE NAJ ;]]]]]

3

Odpowiedzi

2010-02-28T17:11:21+01:00
1,75 kg razy 5,40 zł = 9,45 zł
2/3 z 5,40 zł to około 3,50 zł
połowa z 3,50 to 1,75 zł

jabłka=gruszki
9,45 zł + 1,75zł =11,20 zł
2010-02-28T17:13:13+01:00
2-ie 3-cie RAZY 5,40=3,60- tyle kosztuje 1 kg jabłek
3 4-te RAZY 5,40=0,75 razy 5,40=4,05- tyle kosztowały gruszki
1 cała i 1-na 2 -gz RAZY 3,60=1,5*3,60=5,40- tyle kosztowały jałka
4,05+5,40=9,45 - tyle kosztowały całe zakupy
1 5 1
2010-02-28T17:13:52+01:00
Kupiłem 3 4-te kg gruszek i 1 całą i 1-ną 2-gą kg jabłek.Kilogram gruszek kosztował: 5,40 zł, a cena kg. jabłek stanowiła 2-ie 3-cie ceny kg gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy ?

1 kg gruszek=5,40zł
1kg jabłek = 2/3*5,40zł=3,60zł

3/4 *5,40zł=4,05 zł tyle kosztowały gruszki
1,5*3,60zł=5,40 tyle kosztowały jabłka

4,05zł + 5,40zł=9,45zł tyle zapłaciłem za zakupy