Odpowiedzi

2010-02-28T17:25:49+01:00
Zadanie 1:
H=30m=3000cm
r=1mm=0,1cm

V=πr²*H
V=3,14*0,1²*3000
V=3,14*0,01*3000
V=94,2cm³

1cm³ -> 8,96g
94,2cm³ -> x

x=94,2*8,96
x=843,9g

Odpowiedź: Drut waży około 843,9g.



Zadanie 2:
średnica zewnętrzna (d₁)=12cm
promień zewnętrzny (r₁)=6cm

średnica wewnętrzna (d₂)=8cm
promień wewnętrzny (r₂)=4cm

H=1m=100cm

Vzewn.=πr₁²*H
Vzewn.=3,14*6²*100
Vzewn.=314*36
Vzewn.=11304cm³

Vwewn.=πr₂²*H
Vwewn.=3,14*4²*100
Vwewn.=314*16
Vwewn.=5024cm³

Vzewn.-Vwewn.=11304-5024=6280cm³

1cm³ -> 7,8g
6280cm³ -> x

x=6280*7,8
x=48984g≈49kg

Odpowiedź: 1m takiej rury waży 48984g, czyli około 49kg.
16 4 16