Odpowiedzi

2010-02-28T19:10:57+01:00
12zł*3kg=36
15zł*6kg=90
90+36=126
6kg+3kg=9kg
126:9=14

Odp. 1kg tej mieszanki kosztuje 14 zł
2010-02-28T19:38:14+01:00
12zł × 3kg = 36 zł - tyle za 3 kilo pierwszych cukierków.
15 zł × 6kg = 90 zł - tyle za 6 kilo drugich cukierków.

90 + 36 = 126zł - łączna cena dwóch rodzajów cukierków.
6 + 3 = 9 kg - łączna waga dwóch rodzajów cukierków.

126 ÷ 9 = 14 zł za kilogram otrzymanej mieszanki.

Odp. Cena jednego kilograma otrzymanej mieszanki wynosi 14zł.

Mam nadzieje, że dobrze. Tak mnie w szkole uczą :)