Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-28T19:38:34+01:00
Drodzy czytelnicy!!!
Serdecznie apeluję o pomoc dla najbliższego schroniska dla zwierząt, ponieważ jeżeli nie zostaną w płacone tam zebrane pieniądze zostanie ono zamknięte. Przedstawię kilka zalet tego schroniska.
W schronisku tym znajduje się bardzo dużo zwierząt, które potrzebują naszej pomocy. Jest tam wiele pięknych psów, które czekają aż ktoś je z tam tąd zabierze. Jednak za nim ktoś zaopiekuje się tymi pięknymi zwierzętami musimy wesprzeć finansowo to schronisko. Znajduje się ono w pięknym miejscu gdzie te zwierzęta mogą spokojnie pobiegać, a nie siedzieć zamknięte w klatce. Jeszcze raz proszę o pomoc dla tych stworzeń.
Wszystkim ofiarodawcą z góry dziękuje.

5 4 5
2010-02-28T22:18:54+01:00
Wielu z nas przyzwyczaiło się do tego, że różne zwierzęta mieszkają z nami i są naszymi prawdziwymi przyjacielami. Często są to jedyni towarzysze dla ludzi starych i samotnych, o których rodzina zapomniał. Pies towarzyszył człowiekowi od dawien dawna. Mówi się, że pies pozna dobrego człowieka i uważam, że jest to prawda. Sama mam w domu psa i często na spacerach moja Sunia szczekała na jednego pana. Uspakajałam ja, ale sytyacja się powtarzała. W niedługim czasie dowiedziałam się, że ten pan miał wypadek po pijanemu, zabił człowieka. Innym razem idąc przez park spotkałam grupke wyrostków, którzy przeklinali i zaczęli mnaie zaczepiać. Sunia zaczęłą na nich niemiłosiernie warczeć.
Jednak nie wszystkie pieski i kotki mogą znaleźć ciepło i miłość. Wiele takich zwierzęcych przyjaciół trafia z różnych przyczyn do schronisk.
A przecież pies to takie kochane stworzenie,. Potwierdzona jest ich prydatność przy wykrywaniu narkotyków, ładunków wybuchowych. Niosą one pomoc ludziom odnajdując ich w zakopanych lawinach. Sprawdzają sie również jako czynnik zmniejszający stres, wychodzenie na spacer z ulubieńcem może być uciążliwe, ale opłaca się z powodu zwiększnej aktywności fizycznej.
W naszym mieście znajduje się schronisko, do którego trafiają zwierzęta znalezione na ulicy, oddane przez opiekunów czy też chore i niedołężne, które niestety nie moga doczekać końca swojego żywota w domu opiekuna.
Schronisko działa od wielu lat i boryka się z kopotami finansowymi. Utrzymanie tej instytucji oraz zorganizowanie miejsca dla podopiecznych wymaga dużych nakładów finansowych. Do tej pory schronisko wspomagane było przez indywidualnych sponsorów, ale datki jakie wpływały w ostatnim czasie bardzo się zmniejszyły. Kontakt psa i właściciela można porównać do kontaktu matki z noworodkiem. Noworodek potrzebuje ciepła i miłości, aby rozwijać sie prawidłowo, podobnie pies, a szcególnie pies, który mieszka w schronsku potrzebuje miłości. Pomóżmy im. Każdy taki czworonóg czeka na swojego opiekuna. Może kiedyś go znajdzie, ale do tego czasu wystarczy mu pełna miska ciepłego posiłku. Wspomóżmy schronisko datkiem, który przyczyni się do lepszych warunków życia wychowanków i umożliwi im przetrwanie w tych samotnych chwilach.
5 4 5