Odpowiedzi

2010-02-28T21:18:02+01:00
Opis- bohatera

Główną bohaterka tej dającej do myślenia powieści jest mała dziewczynka o imieniu Ewa. Pewnego dnia gdy Ewa ma pięć lat bawiąc się na podwórku widzi na niebie zadziwiające widowisko: walkę białych i czarnych Aniołów. Jeden z tych świetlistych i pięknych aniołów zostaje pokonany i spada w głęboki gąszcz lasu. Na nieszczęście dziewczynki jest to jej Anioł Stróż. Razem z nim spada na ziemię jego mroczne alter ego - Vea, mogący przybrać bardzo różne i zadziwiające postacie: pająka, robaka, a najczęściej czarnego kruka. Chociaż dziewczynka opowiada rodzicom i babci o tym co widziała nikt nie chce jej wierzyć. Ave strącony, okaleczony i bezskrzydły na ziemi przyjmuje postać słabego i zaniedbanego bezdomnego. Mieszka w opuszczonej parceli, niedaleko osiedla ludzi bogatych. Ewa szybko domyśla się, kim on jest. Często Ewa chodzi go odwiedzać i przy takich okazjach długo ze sobą rozmawiają. Jednak z chwilą, gdy Ave traci swą moc, Ewę spotykają same nieszczęścia. Ciągle skądś spada, kaleczy się, łamie coś. •W końcu kiedy dziewczynka ma trzynaście lat po wielu takich drobnych wypadkach, okazuje się, że choruje na bardzo ciężką i wyjątkowo zdradliwą postać białaczki. Lekarze nie dają jej żadnych szans. Babcia Maria znajduje wtedy pióro Ave, zgubione kilka lat wcześniej podczas upadku na ziemię. Anioł chce ratować dziewczynkę, dlatego chociaż wie, że czeka go za to kara zdradza jej tajemnicę, jak umocnić pióro, aby on odzyskał moc i mógł jej pomóc...

Streszczenie "Tam Gdzie Spadają Anioły"

"Tam, gdzie spadają Anioły" Terakowskiej to alegoryczna i mądra opowieść o sprawach, o których na co dzień zapominamy. W małym miasteczku nie dzieje się nic niezwykłego. Jan jest zabieganym naukowcem, fascynujące go świat wirtualny, gdzie łatwo i szybko można znaleźć się na drugim końcu świata, porozmawiać z innymi entuzjastami postępu. Ania, jego żona, to artystka, ciągle zajęta i zatopiona w swoich myślach. W tym zwariowanym świecie pojawia się w końcu Ewa, dość niezwykłe, jak na swój wiek, dziecko. Może dlatego to ona zobaczyła Anioły?
Leciały ich całe zastępy, cudowne, białe i inspirujące. Mała dziewczynka pobiegła za nimi wprost do lasu. Coś jednak było nie tak...coś zakłócało normalny spokój i harmonię. Za białymi aniołami leciały czarne, złe. Tuż nad ziemią prowadziły wojnę o przetrwanie. Ave spadł na ziemię w głebi lasu, stracił skrzydła, nie przypominał już anioła.

Ps: Mam nadzieje , że pomoglam..:)
Licze na naj...:*
1 5 1