Odpowiedzi

2010-03-01T13:58:27+01:00
23, 80 ÷ 3,5 = 6,8 zł - cena za 1 kg
2 × 6,8 zł = 13,6 zł
1 2 1
2010-03-01T13:58:33+01:00
3,5kg--------23,80
1kg---------x

x=23,80:3,5
x=6,80

2kg*6,80=13,60
  • OoO
  • Początkujący
2010-03-01T15:39:47+01:00
3,5kg - 23,80
2kg - x

2kg * 23,80 / 3,5kg = 47,60 / 3,5 = 13,60 zł.

Za 2 kg mandarynek musimy zapłacić 13,60 zł.
Kilogram mandarynek kosztuje 6,80.
1 5 1