1.Cztery prostopadłościenne foremki do pieczenia mają taką samą wysokość.Najwięcej ciasta chlebowego zmieści się do foremki , której podstawa ma wymiary:
a)25cm x 20 cm
b)20cm x 30cm
c)15cm x 30 cm
d)25cm x 25cm
2.Uczniowie kupili na biwak 3 jednakowe bochenki chleba.Zapłacili za nie razem 4,05 zł.Po namyśle postanowili dokupić jeszcze 2 takie same bochenki.Ile jeszcze będą musieli dopłacić?
a)1,35 zł.
b)2,70 zł.
c)6,75zł.
d)8,10
Daje naj ;)

1

Odpowiedzi

2010-03-01T15:05:07+01:00
Zad.1
a)25cm x 20 cm= 500cm
b)20cm x 30cm=600cm
c)15cm x 30 cm=450cm
d)25cm x 25cm=625cm

Odp. Najwięcej ciasta chlebowego zmieści się do foremki d.
zad.2
3 bochenki-4,05zł
4,05zł:3=1,35zł-cena jednego bochenka chleba
4,05zł+(1,35zł*2)=4,05zł+2,70zł=6,75zł-cena za 6 bochenków chleba
6,75zł-4,05zł=2,70zł

Odp.Będą musieli dopłacić jeszcze 2,70zł- b.
myślę że pomogłam ;p
42 4 42