Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-19T16:59:15+02:00
Jedną z moich ulubionych postaci literackich jest Tadeusz Zawadzki, znany jako Zośka z książki Aleksandra Kamińskiego, pt. „ Kamienie na szaniec ”. Urodził się on24 stycznia 1921 roku. Był instruktorem harcerskim, harcmistrzem jak również jednym z głównych bohaterów lektury Kamińskiego.
Tadeuszowi Zawadzkiemu nadano pseudonim „Zośka”, ponieważ posiadał delikatną cerę oraz regularne, dziewczęce rysy twarzy. Powodem do nadania żeńskiego imienia dla harcmistrza były również jego niebieskie oczy, złote włosy oraz piękny, dziewczęcy uśmiech.
Już wcześniej wspomniany Zośka wyróżniał się od swoich kolegów tym, że był doskonałym organizatorem. Był inteligentny, uparty i wybitny. Posiadał wyjątkowe zdolności. Zawsze osiągał zamierzony cel. Miał szerokie zainteresowania.
Zawadzki był skryty i wrażliwy, tym samym nikomu nie narzucał swojej woli. Troszczył się bardziej o innych niż o siebie samego. Kochał rodzinę i był bardzo mocno przywiązany do swojego domu rodzinnego.
Najbardziej w Tadeuszu Zawadzkim ujęło mnie to, że podczas wojny przystąpił do konspiracji. Nie zmarnował swoich talentów przywódczych.
Dzięki swojej odwadze i męstwu dowodził wieloma akcjami. Nigdy się nie poddawał, choć czasem brakowało mu wiary w siebie. Mimo tak młodego wieku walczył o wolność Polski, która była okupowana przez Niemców.
Moim zdaniem dzięki ukazaniu postaci Zawadzkiego w książce Aleksandra Kamińskiego jak również jego czynach napoił on Polaków wiarą w wolną Polskę jak również trwałą i ostateczną walkę o swoją ojczyznę.


MAM NADZIEJE ZE SIE PRZYDA:)