1.

a) Wybierając się na wycieczkę Marcin kupił 0,6 kg. jabłek po 2,35 zł. za kilogram, 1¼ kg. gruszek po 3,40 zł. za kilogram i 80 dag. mandarynek. Ile ważyły jego zakupy?

b) Ile kosztowały kupione przez Marcina jabłka, a ile gruszki?

c) Za swoje zakupy Marcin zapłacił łącznie 9,54 zł. Ile kosztował kilogram mandarynek?

Proszę o szybkie odpowiedzi!!! ;)))

2

Odpowiedzi

2010-03-01T15:10:15+01:00
A)0,6kg+1,25+0,8 kg=2,65kg- waga zakupów
b)jabłka0,6*2,35=1,41zł
gruszki3,40 zł*1,25kg=4,25
c)9, 54-1,41-4,25=3,88zł- tyle kosztowało 0,8 kg mandarynek
3,88:0,8=4,85 - cena mandarynek
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-01T15:12:33+01:00
A) Kilogram ma 100 dag, a więc : 80 dag to 0,8 kg


0,6 kg+1,25kg +0,8 kg= 2,65 kg
( jeden i jedna czwarta to tyle, co 1,25)

Odp: Zakupy ważyły 2,65kg.

b) cena jabłek - 0,6*2,35= 1,41 (zł)
cena gruszek - 1,25*3,4= 4,25 z (zł)

Odp: Jabłka kosztowały 1,41zł, a gruszki 4,25zł

c) 9,54 zł - (1,41+4,25)= 9,54 zł- 5,66zł = 3,88
3,88 - cena 0,8 kg mandarynek
0,8*x=3,88
x= 3,88/0,8
x= 4,85zł

Odp: Kilogram mandarynek kosztuje 4,85 zł.

Mam nadzieję, że pomogłam :)
3 3 3