Kupiłem trzy czwarte kilograma gruszek i jedną całość jedną drugą kilograma jabłek.Kilogram gruszek kosztuje 5,40zł, a cena kilograma jabłek stanowiła dwie trzecie ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy ?
Bardzo proszę potrzebuje na jutro !!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • snk
  • Początkujący
2010-03-01T16:40:09+01:00
Cena:
Gruszki- 5,40 zł
Jabłka- 2/3 * 5,40 = 3,60 zł

Gruszki- 5,40 * 1 3/4 = 9,45 zł
Jabłka- 1/2 * 3,60 = 1,80 zł
9,45 zł + 1,80 zł = 11,25 zł