Odpowiedzi

2010-03-01T16:17:54+01:00
4kg i 2 paczki ciastek kosztuje 19.80

1 paczka ciastek 3.50

2 paczki 3.50*2=7 zl

czyli 4kg jablek kosztuje 19.80 - koszt 2 paczek ciastek czyli 7 zl

co daje nam 4kg jablek kosztuje 12.80

1kg-x

4x=12.80/4
x=3.20zl
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-01T16:18:02+01:00
4kg jabłek - 19,80-7=12,80
2 paczki ciastek - 7zł
całość - 19,80zł

12,80=4x /:4
x = 3,20zł

1 kg jabłek kosztuje 3,20zł.