Napisz recenzję spektaklu pt Antygona w innym świecie.

Napiszcie ze przedstawienie było fajne i najlepiej odegrane role to rola Aniki(Antygona) grana przez Martę Pszczołę i rola policjanta (Kreon) ktorego grał Michał Ambroży.
Jednakże spektakl nie przypominał historii opisanej w książce.
Źrodła i inspiracje do przedstawienia
Sofokles Antygona
A.Mickiewicz Dziady cz. II
Antoni Czechow Kameleon
Janusz Glowacki Antygona w Nowym Jorku
Wolfgang Johhan Goethe "Faust"

2

Odpowiedzi

2010-03-02T21:16:04+01:00
Dnia 12.02.2010 roku społeczność szkolna z Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Katowicach miała przyjemność obejrzeć spektakl pt. " Antygona w innym świecie ". Uważam, że najlepiej odegrała swoją rolę Marta Pszczoła, która wcieliła się w Anikę ( Antygonę ) oraz Michał Ambroży, który grał policjanta (Kreona). Spektakl był bardzo ciekawy, aczkolwiek nie odwzierciedlał historii opisanej w książce.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-02T21:48:10+01:00
Spektakt pt. ,,Antygona w innym świecie'', który odbył się 32.13.2011 roku w obecności drezdeneckich uczniów gimnazjum nr 2, bardzo mnie zaciekawił.
Głównym wątkiem tak samo jak w ,,Antygonie'' jest przedstawienie motywu winy i kary, działalność niezgodna z zasadami w celu ludzkiej godności.
Z pewnością wielu widzów tego spektaklu wywnioskowali brak połączenia tych dwóch dzieł. Ja odniosłam inne wrażenie. Antygona złamała wszelkie prawa i działała przeciwko Kreonowi, tylko dlatego by móc pochować swojego brata, który zdaniem innych nie zasłużył na to.Antygona ponosi karę śmierci za swój występek. ,, Antygona w innym świecie'' ma powiązanie z wcześniej wspomnianą lekturą. Anika działa wbrew przepisom prawnym. Rolę Kreona odgrywa policjant. Na sam koniec Anika umiera. To także ma byc dla mniej karą i nauczką. Obiema bohaterkami kierowała intuicja i religijność. ........(imię brata Aniki) należał do niższej warstwy społecznej lecz mimo to zasługiwał na godne pochowanie jego ciała. Brat Antygony został oskarżony o zdradę ojczyzny poprzez zabicie brata w pojedynku co także nie pozwoliło mu na spokojny spoczynek.
Spektakl bardzo przypadł mi do gustu i został wykonany amatorsko .


Byłam na tym spektaklu :)
Mam nadzieje, ze sie przyda :)