Zadanie1:)

Zredukujwyrazy podobne i oblicz wartosc liczbową wyrazenia

5x+3+8b-2y-3x+2y+3


Zadanie2 :):) Heh :)

Ania Kupiła 3 kg jabłęk po ł zł za kg i 4kg gruszek po l zł za kg
Ile kosztowały zakupy? Ile otrzymała reszty z 50 zł ?

2

Odpowiedzi

2010-03-01T17:49:44+01:00
5x+3+8b-2y-3x+2y+3=2x+6+8b
Zad2.
50-(3*ł+4*l) -----> tak się oblicza w wyrażeniach algebraicznych- wyrazy podobne

liczę na najlepszą
2010-03-01T18:00:37+01:00
Zad. 1
Wartość wyrażenia= 2x+6+8b
Zad. 2
Koszt jabłek= 3kg*ł
Koszt gruszek= 4kg*l
Łączny koszt jabłek i gruszek= 3kg*ł+4kg*l
Reszta= 50-3kg*ł+4kg*l

Liczę na Naj ;)) * to znak mnożenia ;p