Odpowiedzi

2010-03-01T18:14:57+01:00
Gruszki - 5,40 za kilo
Jabłka dwie trzecie ceny grusze czyli dwie trzecie razy 5,40 = 3,60
3/4 kilograma gruszek czyli 5,40:4 = 1,35
1,35*3=4,05

Półtorej kilo jabłek czyli Półtora razy 3,60 = 5,40

4,05 - zapłacił za gruszki
5,40 - zapłacił za jabłka

4,05+5,40=9,45
1 5 1