Uczniowie klasy VI c przygotowali 80 jednakowych porcji "Fantazji", które wystawili na sprzedaż podczas festynu szkolnego. Ze sprzedaży 58 kawałków uzyskali 136,30 zł.Ile zarobią uczniowie klasy VI c,jeśli sprzedadzą wszystkie porcje?

3

Odpowiedzi

2010-03-01T18:30:06+01:00
80 -- x
58 -- 136,30

80 * 136,30 = 58x
10 904 = 58x
x =188

Uczniowie zarobią 188zł
2010-03-01T18:30:14+01:00
58k - 136,30 zł
80k - x

x=(136,30*80)/58
x=10904zł/58
x= 188zł

Na wszystkich kawałkach zarobią 188zł.
2010-03-01T18:30:26+01:00
136,30 :58= 2,35 zł jeden kawałek
80 x 2,35= 188 zł
odp. Za sprzedaż wszystkich kawałków Fantazji 188 zł.