Na trzydniową wycieczkę w Tatry pojechało z nauczycielem s uczniów.
Przejazd w jedną stronę kosztował z złotych od osoby,dziennie wyżywienie kosztowało k zł od osoby,a nocleg p zł od osoby.
Oblicz,ile kosztowała wycieczka jedną osobę,a ile calą grupę z nauczycielem.

Prooosze o odpowiedz ; ))

1

Odpowiedzi

2010-03-01T20:17:50+01:00
Za 1 os
(z+k+p)*3
za wszystkich
((z+k+p)*s)*3

pozdrawiam