Odpowiedzi

2010-03-01T22:18:09+01:00
A) 5cm x 3,5cm x 8 cm
5*3,5=17,5
3,5*8=28
5*8=40
Pc=2*17,5+2*28+2*40=35+56+80=171 cm²

b)1,2 dm=12 cm, 15cm, 0,2m=20 cm
12*15=180
12*20=240
15*20=300
Pc=2*180+2*240+2*300=360+480+600=1440 cm²

a)zwiększony dwukrotnie wymiar
10 x 7x16
10*7=70
7*16=112
10*16=160
Pc=2*70+2*112+2*160=140+224+320=684
684/171=4
ZWIĘKSZY SIĘ 4 RAZY
3 5 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-01T22:23:10+01:00
A)
a=5cm
b=3,5cm
c=8cm
Pc=2*(a*b) + 2*(a*c) + 2*(b*c)

Pc=2*5*3,5 + 2*8*5 + 2*3,5*8
Pc=35+80+56
Pc= 171 cm²

Po podwojeniu wymiaru:
Pc= 2*10*7 + 2*16*10 + 2*7*16
Pc=140+320+224
Pc=684 cm²

684:171= 4
Odp:
pole powierzchni zwiększy się 4 razy

b)
a=1,2dm= 12cm
b=15cm
c=0,2 m= 20cm
Pc=2*(a*b) + 2*(a*c) + 2*(b*c)

Pc= 2*12*15 + 2*12*20 + 2*15*20
Pc=360+480+600
Pc= 1440 cm²

Po podwojeniu wymiaru:
Pc= 2*24*30 + 2*24*40 + 2*30*40
Pc= 1440+ 1920 + 2400
Pc= 5760 cm²

5760:1440= 4
odp:
pole powierzchni zwiększy się 4 razy

pole powierzchni prostopadłościanu zwiększy się czterokrotnie po podwojeniu jego wymiarów

pozdrawiam :)
6 3 6