Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-19T19:01:44+02:00
Pierniczki 0.32x16.5zł=5,28zł

wafelki 0,18x14,50zł=2,61zł

razem 2,61zł+2,28zł= 7,89zł


a) 8zł
b) 7,89zł
2009-10-19T19:05:08+02:00
Wydaje mi sie że powinno to sie zrobić tak:
1kg-100dag więc 32dag to jest 0,32kg a 18dag to 0,18kg
rozw.:
0,32kg * 16,50 + 0,18kg * 14,50=5,28zł + 2,61zł=7,89zł
2009-10-19T19:05:26+02:00
Oblicz, ile zapłacisz za ; 32 dag pierniczków po 16.50 zł za 1 kg oraz 18 dag wafelków po 14.50 zł za 1 kg. wynik podaj z dokładnością do ;
a) 1 złotówki
b) 1 grosza

32dag=0,32kg
0,32 x 16,50 = 5,28zł

18dag=0,018kg
0,18 x 14,50=2,61zł

2,61zł+2,28zł= 7,89zł
Odp.: Zapłacę 7,89zł