Odpowiedzi

2010-03-02T13:58:53+01:00
3,5kg - 23,8
2kg - x

Na krzyża:
x=(2 × 23,8) ÷ 3,5
x = 47,6 ÷3,5
x = 13,6

0dp Za 2 kg mandarynek trzeba zapłacić 13,6zł
2010-03-02T13:58:56+01:00
3,5 kg --> 23,80 zł
2 kg --> x

3,5x = 23,80 × 2
3,5x = 47,60 /:3,5
x = 13,6

Odp. Za 2 kg mandarynek trzeba zapłacić 13,60 zł
2010-03-02T13:59:21+01:00
3,5 kg mandarynek - 23,80 zł
2 kg mandarynek = x
3,5- 23,80
2 - x
3,5x= 23,80 * 2
3,5 x = 47,60 / : 3,5
x = 13,6
za 2 kg mandarynek trzeba zapłacić 13,6 zł.