Odpowiedzi

2010-03-02T14:01:26+01:00
Ania kupiła 15 dag twarogu. Ile zapłacila jeżei 1 kg twarogu12 zł
1kg-12zł
0,15kg-x
x=0,15*12/1=1,8zł
Odp: Ania zapłaciła 1,80zł
15 3 15
2010-03-02T14:02:54+01:00
15 dag- 0,15 kg

0,15-x
1kg-12zł
x= 1zł 80 gr.
12 3 12
2010-03-02T14:23:33+01:00
15 dag - 0,15kg
1kg = 12 zł

0,15kg*12zł = 1,80 zł

odp: Ania za 15dag twarogu zapłaciła 1,80zł
31 4 31