Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-02T15:03:02+01:00
Orszulka, córka Jana Kochanowskiego, była bardzo zdolna. Z trenów wynika również, że wszędzie było jej pełno. A oto fragment trenu VIII "Tyś za wszytki mówiła, za wszytki śpiewała,
Wszytkiś w domu kąciki zawżdy pobiegała."Bardzo lubiła się śmiać. Kolejny fragment "Nie poszła spać, aż pierwej matkę pozdrowiła
I zdrowie rodziców swych Bogu poruczyła." ukazuje nam że Orszulka bardzo kochała swoich rodziców. Bardzo sie o nich troszczyła i nie chciała aby spotkało ich coś złego.
Po za tym była bardzo inteligentna, tak jak wcześniej wspominałam była bardzo zdolna, miała talnt do układania rymów. Bardzo lubiła duzo mówic i śpiewać dla innych "Tyś za wszystkich mówiła, za wszystkich śpiewała". Była ona dzieckiem, którym na każdym kroku sprawiało radośc rodzicom. Po jej śmierci, tak jak mówi fragment trenu VIII " Wielkieś mi uczyniła pustki w domu moim" w domu Jana Kochanowskiego, nie było już tle śmiechu co dotychczas. Nikt już nie umiał tak zabawiać, jak robiła to ta mała dziewczynka. W domu zapadł przede wszystkim smutek i żal, za Orszulką. Właśnie po jej śmierci, Jan Kochanowski zaczął pisać Treny, poświęcone dla swojej własnej córki. Napisał ich 19, a wszystkie poświęcone tylko dla niej.
Moim zdaniem Orszulka to dziewczynka godna nasladowania, a szczególnie jej zachowanie (zawsze kochała swoich rodziców, i chciała dl nich jak najlepiej)

Uff ... mam nadzieję, że pomogłam i licze na naj;)
9 3 9