Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-02T15:25:58+01:00
X cukierki za 18zł
y Cukierki za 20zł
Waga mieszanki to 15kg,a cena 290zł

18x + 20y = 290
x+y = 15

x=15-y

18(15-y) + 20y = 290
270 -18y +20y = 290
2y=20 / : 2

y=10

x=15-10 = 5

x=5[kg] cukierków po 18zł
y=10[kg] cukierków po 20zł
2 5 2