1.Za 2.3 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł . Kilogram szynki kosztował 18 , 20 zł Ile kosztował kilogram sera ?

2.Uczniowie klasy 6 wybrali się na czterodniowy rajd pieszy o długości trasy 40 min . Pierwszego dnia uczestnicy rajdu przeszli jedną czwartą całej trasy , a drugiego dwie piąte tego co zostało . Ile kilometrów zostało im do przejścia ?

b ) Ile kilometrów uczniowie przeszli 3 dnia , jeśli w ostatnim dniu pokonali tylko jedną drugą tego co przeszli 2 dnia ?


Pilne potrzebne rozwiązanie i proszę o sposób obliczeń . !

2

Odpowiedzi

2010-03-02T15:27:26+01:00
Łatwizna...

1. 18,20:3= ok. 6,07
11,26-6,07= 5,19
5,19:2,3= 2,26
2,26x2= 4,51

Cacy?

2. Sam se rób
16 1 16
2010-03-02T15:32:33+01:00
0,3kg=x
1kg=18,20

0,3x18,2=5,46 -szynka
11,26-5,46=5,8

5,8=2,3kg sera
x zł=1kg sera
(1 x 5,8)/2,3=5,8/2,3=2,52zł za kg sera
8 1 8