Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł.ile kosztuje kilogram tych winogron

kupiłem 1 3/4 kilograma gruszek i 1 1/2 kilograma jabłek.Kilogram gruszek kosztował 5,40zł a cena kilograma jabłek stanowiła drugą czecią ceny kilograma gruszek.Ile zapłaciłem za te zakupy

1

Odpowiedzi

2010-03-02T15:37:22+01:00
Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogronm

1,75kg-9,80

1kg=9,80:1,75=5,60

spr.
5,60-cena kg winogron
0,75*5,60=4,20-cena 3/4kg winogron
5,60+4,20=9,80zł
Odp. Kilogram winogron kosztuje 5,60zł

kupiłem 1 3/4 kilograma gruszek i 1 1/2 kilograma jabłek.Kilogram gruszek kosztował 5,40zł a cena kilograma jabłek stanowiła drugą czecią ceny kilograma gruszek.Ile zapłaciłem za te zakupy

-gruszki
1 3/4 * 5,40 =1,75*5,4=9,45zł
-jabłka
2/3 * 5,40=3,60-cena kg jabłek
1 1/2 * 3,60=1,5*3,6=5,40zł
Odp. Za zakupy zapłaciłem 5,40+9,45=14,85

53 4 53