×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

W czym tkwi piękno i radość przyjaźni. Uzasadnij odpowiedź podając 2 argumenty z literatury (byle jakiej aby było o przyjaźni) i z codziennego życia i 1

argument z "Małego Księcia" .Na 2 strony.
1

Odpowiedzi

2009-10-19T18:53:49+00:00
Przyjaźń, to coś pięknego, głębokiego coś czego nie da się złapać ani zatrzymać. Gdy człowiek darzy kogoś przyjaźnią i w zamian otrzymuje to samo jest szczęśliwy! W przykładzie Małego Księcia tytułowy bohater poszukiwał czegoś,czego brakowało mu do normalnego życia a mianowicie przyjaźni. Człowiek dając cos od siebie i otrzymując zrozumienie czuje się potrzebny i spełniony. Istota przyjaźni tkwi w dawaniu jak najwięcej z siebie, byciu uczciwym, lojalnym, koleżeńskim i chętnie pomagającym w każdej sytuacji i o każdej porze dnia lub nocy. Każdy z nas potrzebuje przyjaźni bez niej nie da się żyć. Gdy na codzień spotykamy się z upzejmymi na około uśmiechniętymi ludźmi to wyzwala się w nas szczęście i co za tym idzie znacznie lepsze samopoczucie. Przyjaciel to osoba wierna, lojalna, której można powierzyć najśmielsze sekrety i marzenia. To osoba która wesprze cię w trudnej sytuacji, pocieszy kiedy będziesz smutny i rozweseli kiedy ktoś cię zdenerwuje.
Solidarną, głęboką więź przyjaźni obsewujemy także w książce Aleksandra Kamińskiego ,,Kamienie na szaniec". Bohaterowie ukazują nam sens przyjaźni i jej niezwykłą funkcję jaką jest między innymi wzajemne podtrzymywanie się na duchu w trudnym okresie jakim z pewnością jest wojna.
Myślę że przyjaźń to najwspanialsza rzecz na świecie dzięki której możemy osiągnąć pełnię szczęścia.
6 4 6
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci