Napisz pracę na wybrany temat : (NIE Z NETU!!!)
• Znieczulica chorobą społeczną? (rozprawka)
• Portret współczesnego samarytanina. (charakterystyka)
• Czy obojętni są winni? (rozprawka)
Najchętniej bym chciała żebyście mi napisali jedną z dwóch ostatnich tematów, aha i pani powiedziała żeby było 10 ZDAŃ!!!!!!!!!
NIE Z NETU BO BĘDĘ SPRAWDZAŁA!!!!!!!!!!!!!
JAK BĘDZIE ZA MAŁO ALBO ZA DUŻO TO BĘDZIE SPAM!!!!!!!!!!!!!!!
LUDZIE TO NA JUTRO WIĘC POMÓŻCIE MI!!!!!!!!!!!!!!

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-02T17:03:52+01:00
Czy obojętni są winni? Czy może jednak nie biorąc udziału w wydarzeniu, nie są winnymi?
Według mnie, oni również są winni. Czy stanie bezczynnie, patrząc na czyjąś krzywdę nie jest grzechem? To jest jak zezwolenie, mówię TAK, nie - NIE. O wiele lepiej, godniej jest wykazać się i wyjść z inicjatywą, zwaną potocznie pomocą. To, że nie znęcamy się nad kimś, nie oznacza, że jesteśmy święci.
Uważam, że stanie z boku jest o wiele gorsze, niż bicie, poniżanie. Wtedy okłamujemy samego siebie, myśląc, że robimy dobrze.
Takie jest moje zdanie na ten temat, ale każdy oczywiście może mieć inne.

Od razu mówię, że pisałam sama. Masz AKURAT 10 zdań, a tak poza tym, gdybyś miała 12-13, to nie zrobiłoby to wielkiej różnicy.
5 3 5
2010-03-02T17:28:37+01:00
Obojętnosć jest jedna z najwiekszych plag współczesnego społeczeństwa. Przyczynia sie do krzywdy drugiego człowieka. O walke z zimna obojetnością apelował Zbigniew Herbert w swoim wierszu :Apollo i Marsiasz". Jednak jego apel pozostaje bez odpowiedzi. W ostatnim okresie w Polsce doszło do wielu tragedi, np. smierć policjanta na przystanku tramwajowym. Człowiek tez został zamordowany przez dwójke nastoletnich bandytów. Mimo iz na przystanku znajdował sie kilkanaście osób, nikt nie zareagował, nie pomógł mu. Zaryzykuje stwierdzenie iż obojętnosc jest zbrodnia taka samą jak wbicie komuś noża w serce.
Bodajże Wojnar powiedział iż mór obojetnosci staje sie sciana płaczu. Te słowa sa najleprzym podsumowaniem ludzkiej znieczulicy.
2 3 2