Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-02T17:16:41+01:00
X-pączek
y-ciastko

2x+3y=6,90
3x+2y=6,60 (łączysz klamrą bo to układ równań)

2x+3y=6,90
3x+2y=6,60 /×-1,5

2x+3y=6,90
-4,5x-3y=-9,9
(dodajesz stronami)
2x+3y-4,5x-3y=6,90-9,90
(skreślasz +3y i -3y)
-2,5x=-3/÷ -2,5
x=1,2

2×1,2+3y=6,90
2,4+3y=6,90
6,90-2,40=3y
3y=4,5/÷3
y=1,5

x=1,2
y=1,5

18÷1,2=15

Odp. pączek kosztuje 1,2zł a ciastko 1,5zł. Za 18 zł kupiłaby 15 pączków.