Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-02T17:27:20+01:00
X = cena jednego kiwi
1,5x = cena jednego grapefruita
x ∧ 6 + 1.5x ∧ 2 = 4,50zł
6x + 3x = 4,50zł
9x = 4,50zł
x = 4,50zł : 9
x = 0,50 <-----------cena jednego kiwi
1,5 ∧ 0,50zł = 0,75zł <-------------cena jednego grapefruita
odp: Jeden grapefruit kosztował 0,75zł a jedno kiwi 0,50zł.