Odpowiedzi

2010-03-02T17:23:29+01:00
1952zł:20=97,60zł - cena 1m²

97,6=122%
x=107%
x=107×97,6:122
x=85,60zł

Odp.: 1m² parkietu kosztowałby 85,60 zł.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-02T17:27:09+01:00


1952zł : 20 = 97,6zł

100% + 22% = 122%
100% + 7% = 107%

122% --- 97,6
107% --- x

122x = 107 * 97,6
122x=10 443,2
x = 85,60 zł <--- Kosz z 7% podatkiem VAT
1 5 1