Odpowiedzi

2010-03-02T18:45:26+01:00
0,3×18,20=5,46zł=szynka

11,26-5,46=5,8 kosztuje ser

⅖x=5,8
x=5,8:⅖
x=14,50
1kg sera kosztuje 14,50zł
2010-03-02T18:52:55+01:00
1kg szynki =18,20
1 kg sera = ?
2,5 kg sera + 0,30 dkg szynki =11,26

0,30 *18,20 =5,46-szynka

11,26 -5,46 =5,80-ser

5,80 = 2,5 kg sera

1kg sera = 5,80/2 =
2,9
1,45
2010-03-02T18:57:17+01:00
30dag=0.3 kg
0.3kgx 18.26 = 5,46zł
11,26zł-5,46zł=5,80zł
2/5sera=5,80
1/5sera =5,80zł:2=2,90zł
5 x 2,90zł = 14,50zł
Odp.: Kilogram sera kosztuje 14,50zł.