W szkolnej stołówce obiady je 100 osob . W hurtowni w ktorej kupuje sie produkty do stolówki1kg cukru kosztuje 3,15zł,1kg sliwek 4,60zl,1kg wiśni 3,78.Ile beda kosztowały produkty potrzebne do przygotowania kompotu dla 100osób aile dla 150

1

Odpowiedzi

2009-10-19T23:00:14+02:00
Twoje zadanie nie jest zbyt konkretne-napisz do mnie,jesli coś pokręciłeś-bo z tego zadania nie wynika ,że ten 1kg cukru,1kg sliwek i 1kg wisni wystarczy na kompot dla 100 osób-ale jesli tak ma byc to 3,15+4,6+3,78=11,53zł-jesli to ma byc dla 100 osób to z tego wynika ze dla 150 te 11,53+ połowa z tego czyli 11,53:2=5,77zł i razem 11,53+5,77=17,3-ale coś misię wydaje że żle to napisałes-napisz jeszcze raz,gdybyś jednak się pomylił-rozwiążę na pewno-pozdrawiam