Pilnie potrzebne ;)
Kupiłam 3/4 kilograma gruszek i 1całą1/2 kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł, a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłam za te zakupy ?
Plisss pomóżcie
I chcę aby były działania
Odwdzięczę się...naj i gwiazdki ..;]

1

Odpowiedzi

2010-03-03T23:10:53+01:00
Kupiłam 3/4 kilograma gruszek i 1całą1/2 kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł, a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłam za te zakupy ?

3/4 *5,40=0,75* 5,40=4,05zł -tyle za gruszki
2/3* 5,40=3,60zł- kg jabłek

1 1/2 * 3,60=3/2 *3,60=5,40zł-tyle za jabłka

4,05 +5,40=9,45zł
Za zakupy zapłacono 9,45zł
1 1 1