Zad1

Mama kupiła 30 dag cukierków po 5,30 kg za kilogram . Ile kilogramów cukierków kupiła mama i jaka była cena 1 kg tej mieszanki ?

Zad 2

W jakim czasie samochód jadący z prędkością 65,8 km na 1h przebędzie drogę 342 km ?

Zad 3

Na uczelni studiowało fizykę na 1 roku 176 studentów , na 2 roku 0,875 liczby studentów z 1 roku , na 3 roku półtora raza więcej niż na 2 . Ilu studentów studiowało fizyke na pierwszych 3 latach

proszę o szybkie rozwiązanie

2

Odpowiedzi

2010-03-02T19:53:00+01:00
Zad.1
mama kupila 0,30 kg cukierkow.
cena mieszanki wynosi 5,30 zl
zad.2
przejedzie w ciagu mniej wiecej 5h
2010-03-02T19:55:12+01:00
Zad 1
Za 1 kg zapłaciła 17,66zł
30dag - 0,30 kg