Kupiłem 3/4 kilograma gruszek i 1 1/2 jabłek.Kilogram gruszek kosztował 5,40zł,
a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 kilograma gruszek.Ile zapłaciłem za zakupy?
Proszę o szybkie rozwiązanie zadania i zadanie ma być zrobione metodą ułamków

3

Odpowiedzi

2010-03-02T19:54:54+01:00
Koszt gruszek: 0,75*5,40zł = 4,05zł
cena 1kg jabłek: 5,4zł*2/3 = (54/10*2/3) zł = 3,6zł
koszt jabłek: 1,5*3,6zł = 5,4zł
łączny koszt: 4,05zł+5,4zł = 9,45zł
2010-03-02T19:55:29+01:00
Cena 1 kg jabłek: 2/3 * 5,40 zł = 3,60 zł
Cena 1 kg gruszek: 5,40 zł
Ile zapłaciłem za zakupy?
0,75 * 5,40 zł + 1,5 * 3,60 zł = 4,05 zł + 5,40 zł = 9,45 zł
Odp.: Za zakupy zapłaciłem 9,45 zł.
2010-03-02T19:59:39+01:00
1 kg jabłek: 2/3 * 5,40 zł = 3,60 zł
1 kg gruszek: 5,40 zł
Koszt zakupow:
0,75 * 5,40 zł + 1,5 * 3,60 zł =
=4,05 zł + 5,40 zł = 9,45 zł
Odp.: zaplacilem 9,45zl.

pozdrawiam ;))