Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-02T20:44:33+01:00
Dane:
I gatunek - 15 zł/kg,
II gatunek - 30 zł/kg.

10kg (gat. I + gat.II) - 280zł

Rozwiązanie
280 = 30* x + 15* y } <- tak będę oznaczał układ równań
10 = x + y }

280 = 30* x + 15* y }
x= 10 - y }

280 = 30*(10 - y) + 15* y }
x= 10 - y }

280 = 300 - 30y + 15y }
x = 10 - y }

-20 = -15y
20 = 15y
y = 1⅓ - kilogramów tańszej kawy

x = 10 - 1⅓ = 8⅔

Odp. Kawy z gatunku II wzięto 8⅔, a gatunku I było 1⅓ kg.