Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-20T14:51:24+02:00
Zadanie rozwiaze proporcjami.

1000kg - 5000 zł
0,016 kg - x zł
1000x = 0,016 x 5000
x = 0,016 x 5000 / 1000 = 0,016 x 5
x = 0,08 zł = 8 groszy

na wyprodukowanie puszki aluminiowej potrzeba 8 groszy.
36 4 36
2009-10-20T15:06:14+02:00
1t=1000kg
1kg=1000g
1t=1000000g

1000000g == 5000zł
16g == x zł
(na krzyż)
16g *5000zł / 1000000g = 80000zł / 1000000 = 0.08 zł

Odp: Na jedna puszkę potrzeba 8 gr.
12 4 12
2009-10-20T15:51:10+02:00
1000 kg aluminium -> ok 5000 zł

1 pusta puszka waży -> 16 g

16 g = 0,016kg
= 0,0016 tony

5000 x 0,0016 = 8

Jedna puszka kosztuje 8 groszy . Chyba.
22 4 22