30 PKT!!!!!!tylko dzialania
W hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900zł.Cukier sprzedano z zyskiem 25% a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210zł.Oblicz cenę sprzedaży 1 kg mąki i 1 kg cukru.
Odpowiedz do zadania:2,40zł 3,75zł tylko dzialania i zeby dobrze wyszlo z podana odpowiedzia. Pozdro ;)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-03T15:16:43+01:00
200kg - masa kupionego cukru
150kg - masa kupionej mąki
900zł - koszt 200kg cukru i 150kg mąki

x - koszt 1kg cukru
y - koszt 1kg mąki

200x+150y = 900|:50
(25% * 200x) +200x + (20% * 150y) +150y = 900+210

4x+3y=18
50x+200x+30y+150y=1110

4x+3y=18
250x+180y=1110|:10

4x+3y=18|*(-6)
25x+18y=111

-24x-18y=-108
25x+18y=111

-24x-18y+25x+18y=111-108
x=3 -cena za 1kg cukru

4x+3y=18
x=3

4*3+3y=18
x=3

12+3y=18
x=3

3y=18-12
x=3

3y=6|:3
x=3

y=2
x=3

Oczywiście jest to zadanie na układ równań. Odpowiedzi wyszły mi inne niż u Ciebie, nie wiem skąd je wzięłaś, bo ja takie zadanie miałam na egzaminie próbnym i wyniki wyszły 3;2, więc zrobiłam je poprawnie :)