Matma SZYBKO . ; / za jedo zadanie 20 pkt. !!! XD


zad.1
Pan Marek chce założyć trawnik , w tym celu udał sie do sklepu ogrodiczego w poszukiwaniu nasion .znalazł odpowiedzią mieszakę w opakowaniu po 3 kg . cena za jedo opakowanie to 39,70 zł a etykiecia odczytał że a powierzchnię 100m kwadratowych należy wysiać od 2 do 3 kg. nasion . jego działka ma kształt prostokąta o wymiarach 12 x 25 m .

a ) ile kg. nasion musi wysiać zgodnie z normą na etykiecie ?

b ) ile opakowa trawy musi kupić ?

c ) ilu musi zapłacić ?

jeśli będzie mnożenie to pisać x . prosze . ;))

3

Odpowiedzi

2010-03-03T15:09:34+01:00
Powierzchnia działki:
12×25=300m²
a]
na 100m² potrzeba od 2 do 3 kg nasion
czyli na 300m² potrzeba od 300:100×2+300:100×3= od 6kg do 9kg nasion
b]
nasiona są pakowane po 3kg, czyli musi kupić
od 6:3=2
9:3=3
musi kupić od 2 do 3 opakowań
c]
musi zapłacić:
2×39,70=79,40zł
3×39,70=119,10zł
zapłaci od 79,40zł do 119,10zł
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-03T15:12:12+01:00
Dane :
39,70 zł - cena za jedno opakowanie nasion
3 kg - waga jednego opakowania nasion
100 m2 - powierzchnię jaką należy wysiać o 2-3 kg nasion
12m x 25m - powierzchnia działki pana Marka

Szukane :
a) ile kg. nasion musi wysiać zgodnie z normą na etykiecie ?
b) ile opakowań nasion musi kupić ?
c) ilu musi zapłacić ?

Rozwiązanie :
a) 12m x 25 m = 300m2
300m2 / 100m2 = 3
3 x 3kg = 9 kg

Odp. Pan Marek musi wysiać ok. 9 kg nasion.

b) 12m x 25 m = 300m2
300m2 / 100m2 = 3

Odp. Pan Marek musi kupić 3 opakowania nasion.

c) 3 x 39,70 = 119,1

Pan Marek musi zapłacić 119,1 zł.
2010-03-03T15:17:29+01:00
Działka P. marka
12*25=300m kwadratowych

a)
100m potrzebne jest 3kg
300:100=3
3op *3kg= 9 kg - tyle kg musi wysiać

b) z jednego opakowanie można wysiac od 100m kwadratowych
a p Marek ma 300m kwadratowych wię kupuje 3 opakownia
300:100=3

c) 3* 39,70=119,1- tyle musi zapłacić