Naj i nagrody;*




7. Dwuosobowa ławka kosztuje 399zł, a krzesełko 68zł.
Ile trzeba zapłacić za ławki i krzysełka do prqacowni języka polskiego, jeśli mają w niej być miejsca dla 30 uczniów?(proszę o obliczenia)

8. Telewizor kosztuje 4996zł. Przy kupnie klient może wpłacić 100zł, a resztę w 12 równych ratach. Jaka jest wysokość 1 raty?(obliczenia)

9. Najdłuższą rzeką Azji jest Jangcy- mo ona 6300km.
Najdłższa rzeka Europy to Wołga, która jest krótsza od Jangcy aż o 2769km. Z kolei Nil, będący najdłuższą rzeką Afryki jest o 371km dłuższy od Jangcy. Natomiast Amazonka, która jest najdłuższą rzeką Ameryki Południowej, jest o 2906 km dłuższa od Wołgi. Wyznacz długości wszystkich rzek i wypisz je od najkrótszej do najdłuższej.(obliczenia i wyniki)

2.
a) 1/4 - 1/8 + 5/6=
b) 4/9 - 1/6 + 5/12=
c) 2/7 + 1/2 - 10/28=
d) 2 i 2/3 - 1i 9/12 + 3 i 10/15=
e) 5 i 1/2 - 2 i 2/3 + 3 i 3/8=
f) 17/4 - 2 i 1/10 + 42/40=


np.: jak jest 2 i 3/20 - 1 i 15/80 o znaczy że :
dwie całości i trzy dwudzieste...



Kto zrobi wszystkie zadania jest nagrodzony:*
Reszta odpowiedzi też jest nagradzana ale nie główną nagrodą...

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-03T15:24:13+01:00
7.
1 ławka dla 2 osób-399 zł
1 krzesełko-68 zł
30 uczniów
30:2=15 - tyle potrzeba ławek
30*(znak mnozenia)1=30 -tyle potrzeba krzesełek
15*(znak mnożenia)399zł=5985 zł
30*(znak mnozenia)68 zł=2040 zł
2040+5985=8025zł
Odp.Za ławki i krzesełka do pracowni języka polskiego trzeba zapłacić 8025 złotych.
8.
Telewizor-4996 zł
4996zł-100zł=4896 zł
4896zł/12=415,5zł
Odp.Wysokość pierwszej raty to 415,5 zł
1 5 1