Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-03T20:35:35+01:00
Chciałabym opowiedzieć o rozdziale 1, kiedy Adam Cisowski odrywa tajną strategię pana Gąsowskiego, który był wielbicielem Napoleona.

Ten dzień wydawał się taki jak inny. Uczniowie przyszli weseli do szkoły. Po kilku godzinach nadeszła lekcja historii. Pan Gąsowski od kilku dni polubił klasę siódmą. Był mile zaskoczony kiedy pewnego dnia spytał najgorszego ucznia. I tu nagle uczeń był świetnie przygotowany na lekcję.Pewnego dnia p. Gąsowskiemu historii skleiły się dwie kartki. Więc nie odklejał ich i zapytał uczniów z następnej kartki. Pan profesor wywołał ucznia Kaczanowskiego. Ten zamilkł. Zawołał więc jeszcze raz, ale głośniej. Uczeń wstał. Z przykrością odrzekł, że nic nie umie. Zdziwił się. Profesor krzyczał na niego. Po chwili, gdy uczeń Kaczanowski usiadł na miejsce wywołał kolejne nazwisko. Ostrowicki ! Zawołał już głośniej. Lecz ten jednak również nie był przygotowany. Profesorowi aż łzy w oczach stanęły. Nagle usłyszał głos z ostatniej ławki. Odezwał się Adam Cisowski. Opowiedział panu profesorowi o tym, że odkrył jego strategię. Gdy usłyszał to wszystko prawię zemdlał. Nikt o kilkunastu lat nie odkrył jego tajemnicy. A jednak się ktoś znalazł. Powiedział na niego: Szatan, Diabeł.

Uważam, że właśnie stąd znalazł się tytuł książki. Najbardziej podobał mi się ten fragment, ponieważ poznałam spryt Adama.
20 4 20