2 zadania zróbcie !

Tomek ma x resoraków , Kuba ma ich o połowę mniej .Jurek mao 5 więcej samochodzików niż Kuba , a damian o 2 mniej niżjurek . Ile resoraków razem mają chłopcy ?

Kuba zrobił zakupy w warzywniaku . Kupił 2 kg. pomarańczy po x zł za 1 kg. i 1 kg pomarańczy innego gatunku o połowę tańszy . Oblicz średnią cenę 1 kg. pomarańczy .

.Za najlepsze rozwiązanie daję naj !!

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-03T15:38:51+01:00
Tomek ma x resoraków , Kuba ma ich o połowę mniej .Jurek mao 5 więcej samochodzików niż Kuba , a damian o 2 mniej niżjurek . Ile resoraków razem mają chłopcy ?

tomek- x
kuba - 1/2 x
jurek - 1/2x+5
damian = 1/2x+5-2= 1/2x+3
razem
x+1/2x+1/2x+5+1/2x+3= 2,5x+8

Kuba zrobił zakupy w warzywniaku . Kupił 2 kg. pomarańczy po x zł za 1 kg. i 1 kg pomarańczy innego gatunku o połowę tańszy . Oblicz średnią cenę 1 kg. pomarańczy .
2x+x/2- łączna cena pomarańczy
(4x+x)/2 = 5x/2
Średnia za kg
5x/4
2 5 2
2010-03-03T15:42:31+01:00
Tomek ma x resoraków , Kuba ma ich o połowę mniej .Jurek mao 5 więcej samochodzików niż Kuba , a damian o 2 mniej niżjurek . Ile resoraków razem mają chłopcy ?

x+1:2x+1:2x+5+1:2x+3= 2,5x+8

Kuba zrobił zakupy w warzywniaku . Kupił 2 kg. pomarańczy po x zł za 1 kg. i 1 kg pomarańczy innego gatunku o połowę tańszy . Oblicz średnią cenę 1 kg. pomarańczy .

2x+x:2 (4x:4):2= 5x:2
5x:4- srednia cena 1kg pomaranczy
2 3 2