Odpowiedzi

2010-03-03T16:07:05+01:00
To jest lektura dla dzieci z klasy 5,6 ta książka myśle że jest dla dziewczyn
5 3 5
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-03T16:08:09+01:00
......Moim zdaniem książka pt. Ania z Zielonego Wzgórza" jest dla wszystkich, jednak pokazuje nam, że każdy - podkreślam każdy -ma szanse by wyjść na ludzi. Wystarczy chcieć a z przysłowiowej ulicy mozemy trafić do ciepłego biura. Czyli jednym słowem walka. Walka o wspomnienia (patrz Ania chciała odkupić dom), walka o zycie, zycie innych (patrz Gilberta).
......Siedząc na kanapie starsza pani czytając tę książkę może się wiele nauczyć. Mówią, że czas uczy ludzi, jednak taka błacha, mała lekturka dla klasy podstawowej wiele wniesie świezości. Człowiek starszy np. schorowany dzieki tej ksiązce może przeżyć. Możecie uważac ze to przesada, ale wystarczy wiara, a tej książce tego nie brakuje.
.......Człowiek w srednim wieku. Czego się dowie? Jak dalej żyć. Przed nim jeszcze troszkę życia. Bo tu trzeba dzieci wykarmić, tu do pracy biec. Szara codzienność. Wydaje się, że jeśli codziennie robimy to samo to po kilku latach jesteśmy mistrzami. Otóż nie! To jest właśnie życie. I właście prawdziwe życie ukazuje nam obraz Ani. Jej wzloty upadki. Pierwsza praca(...)
........Młodzież.Młodziez wchodzi w etap dorosłości. Coprawda sa to wolne kroki, ale jakże ważne. Musimy się uczyć, że o własne szczęście trzeba się troszkę napracować.
.........Dzieci. Dzieci przedszkolne, wczesna podstawówka. Wezmą to ksiązke jako bajke i będą sie śmiały ze śmiesznych losów bohaterki. Dobra bajka na dobranoc. Dopiero zaczynają nauke rozumowania "między wierszami". Dla nich miołośc to "mama kocha tatusia", a dla nas... nieco starszych to prawdziwa otchłań namiętności, prawdziwa poezja...
........Idealnym porównaniem będzie przeczytać ta książke za młodu i "na starość". Wtedy naprawdę zrozumiemy o co tak naprawdę chodzi.

te kropki to akapity.
Mam nadzieję ze sie pdooba;*
4 5 4
2010-03-03T16:08:12+01:00
Moim zdaniem książka pt. Ania z Zielonego Wzgórza przeznaczona jest dla młodzieży szkolnej ale starsi również mogą ją przeczytać ukazuje ona wartości przyjaźni
4 3 4