KOMPOT ( porcja dla 1 osoby )
9 dag śliwek
5 dag wiśni
0,3 l wody
4 dag cukru

zad 1
a) w szkolnej stołówce obiady je 100 osób .W hurtowni w której kupuje się produkty do stołówki ,1 kg cukru kosztuje 3.15 zł ,1 kg śliwek kosztuje 4.60 zł a 1 kg wiśni -3.78 zł .Ile będą kosztowały produkty potrzebne do przygotowania kompotu według przepisu Czesi ?
b) a ile kosztowały te produkty ,gdyby w stołówce jadło obiad 150 osób ?


POMÓŻ PLIS

MAM TO NA DZIS

1

Odpowiedzi

2010-03-03T18:06:45+01:00
Dla jednej osoby'; cukier 4 dag=0,126zł śliwki 9dag=0,414zł wiśnie 5 dag=0,189zł całość(wszystko dodać) 0,729zł dla 100 osób 100razy 0,729zł=72,9zł
dla 150 osób to 0,729złrazy150=109,35zł