Zadanie12 Kupilem czy czwartek kilograma gruszek i 1 jedna pierwsza , kilograma jablek kilogram gruszek kosztowal 5,40zl,a cena kilogramu jablek stanowila dwie czecie kilograma gruszek.ile zaplacilem za te zakupy
Zadanie13
za dwie piate kg sera i30dag szynki zaplacilem 11,26zl
Kilogram szynki kosztowal18,20zl. Ile kosztowal kilogram sera

pomóżcie plis

1

Odpowiedzi

2010-03-03T21:11:07+01:00
13)
30dag=0.3 kg
0.3kgx 18.26 = 5,46zł
11,26zł-5,46zł=5,80zł
2/5sera=5,80
1/5sera =5,80zł:2=2,90zł
5 x 2,90zł = 14,50zł
Odp.: Kilogram sera kosztuje 14,50zł.