Odpowiedzi

2010-03-03T18:32:44+01:00
Kasia kupiła 0,3kg szynki za 21,5zł za kilogram, 2,2kg jabłek za 3zł za kilogram i 0,5kg pomidorów za 6zł za kilogram. Zapłaciła banknotem 50zł. Oblicz resztę, jaką otrzymała. :)
  • Użytkownik Zadane
2010-03-03T18:34:44+01:00
W ogrodzie pana Marka rosło 10 jabłoni.
Na każdej było po 30 jabłek.
0,1 z nich spadło przed zbiorem i zgniło.
0,05 zjadły zwierzęta.
0,25 było brzydkie i nie nadawało się do sprzedaży.
Oblicz ile pieniędzy zarobi pan marek jeżeli sprzeda jabłka na sztuki po 0,3 zł.

Rozwiązanie
10*30=300
300*0,6=180
180*0,3=54
Pan marek zarobi 54 zł .


Mam nadzieję że pomogłem :)
2010-03-03T21:00:50+01:00
Cena 1kg cukierków wynosi 7,8 zł. Ile zapłacimy za 2,3 kg tych cukierków?

7,8* 2,3 = 17,94 zł.

Odp. Za 2,3 kg tych cukierków zapłacimy 17,94 zł.