Gospodarz miał łąkę o powierzchni 2,4 ha. Podzielił tę łąkę na działki rekreacyjne po 20 arów każda. Cztery działki przylegające do lasu sprzedał za 15 zł za metr kwadratowy , a pozostałe działki po 10 zł za 1 m kwadratowy. Za jaką kwotę gospodarz sprzedał łąkę?

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-03T20:08:09+01:00
1ha=100 a
2,4ha=2,4×100=240 a

240a:20a=12 działek zrobił
4 działki sprzedał po :
1ar=100m²
20a=2000m²= powierzchnia 1 dzialki
cena 1 działki:
2000×15zł=30 000zł kosztowała 1 działka przylegająca do lasu
na tych 4 działkach zarobił:4 ×30 000=120 000zł

8 działek sprzedał po :
2000×10 zł=20 000zł
zarobił na nich 8×20 000=160 000zł
razem za łake zarobił:
120 000+160 000=280 000 zł
6 4 6
2010-03-03T20:11:06+01:00
1 ha to 100 arów czyli 2,4 ha to 240 arów czyli 240 dzielone na 20 = 12 arów- powierzchnia 1 działki. 4 * 12= 48 arów 20 dziłek - 4 działki to 16 działek. 1 ar to 100 m kwadratowych 16 * 12= 192 ary czyli 16 działek to 19200 m kwadratowych 19200 * 10 zł = 192000 zł. 4 działki mają 480 m kwadratowych * 15zł= 7200zł .
Gospodarz sprzeda działkę za 7200+192000 = 199200 zł .

wg mnie to tak powinno być ;p
3 1 3
2010-03-03T20:16:34+01:00
1 ar = 100 m kwadratowych
1 hektar = 100 arów

2,4 h = 240 a
240 arów : 20 arów = 12 działek
sprzedano 4 działki za 15 zł za metr kwadratowy
1 działka 2000 metrów kwadratowych* 15 zł=30000zł
4 działki 30000*4=120000zł
sprzedano 8 działek za 10 zł za metr kwadratowy
1 działka 2000 metrów kwadratowych*10zł=20000zł
8 działek 20000zł*8=160000zł
W sumie za całą łąkę zarobił : 160000zł+120000zł=280000zł
4 4 4