Wypozyczalnia samochodów:

CAR TURBO
wypozyczenie: wypozyczenie:
30zl+1,50zl za kazdy 10zł. + 1,70zł za każdy
przejechany kilometr przejechany kilometr

Pytanie: oblicz, przy ilu przejechanych kilometrach koszt wynajmu samochodu w obu firmach bedzie taki sam. prosze o obliczenia bo musze to zrozumiec;/

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-04T00:04:33+01:00
X- ilość przejechanych kilometrów
30+ 1,5*x= 10+1,7*x
30 +1,5x = 10 + 1,7x
30 - 10 = 1,7x - 1,5x
20 = 0,2x
200 = 2x
100 = x
Koszt wynajmu samochodu w obu firmach będzie taki sam po przejechaniu 100 km ;)
sprawdzenie: 30+1,5*100 = 10+1,7*100
30+150 = 10+170
180=180
Pozdrawiam ;)
2010-03-04T00:04:38+01:00
Napisze tak bardzo zrozumiale ;) żebyś wiedziała o co chodzi ;) nie przestrasz sie jak zobaczysz długie rozwiązanie bo to jest bardzo proste ;D
licze na naj
Car
1km = 30zł + 1,5=31,50
2km = 31,5 + 1,5 = 33
3km = 33,5 + 1,5 =34,5
4km = 34,5 + 1,5 = 36
5km = 36 + 1,5 = 37,5
6km= 37,5 + 1,5 = 39
7km = 39 + 1,5 = 40,5
8km = 40,5 + 1,5 = 42
9km = 43,5
10km = 45
20 km = 60zł
30km = 75 zł
40 km = 90 zł
50km = 105zł
60 km = 120
70km = 135
80km = 150
90km = 165
100 km = 180
Turbo
1km= 10zł + 1,7 = 11,7
2km = 11,7 + 1,7 = 13,4
3km = 13,4 + 1,7 = 15,1
4km= 15,1 + 1,7 = 16,8
5km= 16,8 + 1,7 = 18,5
6km =20,2
7km= 21,9
8km= 23,6
9km= 25,3
10km= 27
20km = 44zł
30 km = 61zł
40km = 78zł
50km = 95 zł
60km= 112
70km = 129
80km = 146
90km = 163
100km = 180 zł

koszt wynajmu samochodu w obu firmach bedzie taki sam przy 100 km
2010-03-04T00:05:52+01:00
CAR TURBO
wypozyczenie: wypozyczenie:
30zl+1,50zl za kazdy 10zł. + 1,70zł za każdy
przejechany kilometr przejechany kilometr

Pytanie: oblicz, przy ilu przejechanych kilometrach koszt wynajmu samochodu w obu firmach bedzie taki sam. prosze o obliczenia bo musze to zrozumiec;/

x - liczba przejechanych kilometrów po których koszt bedzie taki sam

30 + 1,5x = 10 + 1,7x
20 = 0,2x
x= 100

Odp. Przy 100 przejechanych kilometrach, koszt w obu firmach bedzie taki sam.