Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-04T12:57:13+01:00
KRAJ!
1.Czy palący posłowie przegłosują dzisiaj zakaz palenia?
Dzisiaj Sejm ma głosować nad ustawą o zakazie palenia w miejscach publicznych. Zapytaliśmy, czy posłowie sami palą tytoń, czy nie. Czy będzie to miało wpływ na głosowanie wprowadzające całkowity zakaz palenia papierosów w wielu miejscach publicznych, m.in. w lokalach gastronomicznych i rozrywkowych.
2.Olejniczak oficjalnie kandydatem SLD na prezydenta Warszawy.
Zarząd Krajowy SLD przyjął w środę rekomendacje dla kandydatów Sojuszu na prezydentów miast w jesiennych wyborach samorządowych, w tym m.in. dla Wojciecha Olejniczka, który będzie walczył o prezydenturę Warszawy
3.Jest porozumienie prezydenta i premiera ws. Katynia.
Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak powiedział w środę PAP, że MSZ zwróciło się do prezydenta Lecha Kaczyńskiego o przewodniczenie uroczystościom w Katyniu, które odbędą się 10 kwietnia. Według mediów, premier Donald Tusk w Katyniu ma być 7 kwietnia.
4.Jest już akt oskarżenia przeciwko złodziejom napisu z Auschwitz.
Krakowska prokuratura skierowała w czwartek do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem z pięciu aresztowanych Polaków, którzy uczestniczyli w kradzieży napisu z muzeum Auschwitz - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.
5."Radosna szkoła" pod lupą CBA.
CBA szczególnie interesuje się sztandarowym programem Ministerstwa Edukacji Narodowej "Radosna szkoła", gdyż jest on jednym z kilkunastu rządowych projektów objętych na polecenie premiera specjalną osłoną antykorupcyjną.
6.Kłopoty z cudem Jana Pawła II.
Pojawiły się trudności z uznaniem cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II, które mogą wydłużyć proces beatyfikacyjny - ustaliła "Rzeczpospolita".
7.Palikot: od PO zaakceptuję każdą karęWiceszef klubu PO Janusz Palikot zadeklarował, że podda się każdej karze, jaką wyznaczy mu zarząd Platformy. Jak dodał, do 24 marca nie będzie się wypowiadał o prawyborach w partii.
ŚWIAT!
1.Kolejny wtórny wstrząs w Chile
Kolejny wstrząs wtórny, tym razem o sile 6,1 st. nawiedził o godz. 22.59 czasu miejscowego (2.59 w czwartek czasu polskiego) środkowe rejony Chile - poinformował amerykański Instytu Geofizyczny USGS).
2.Janukowycz straszy nowymi wyborami
Nowy prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zaapelował o powołanie koalicji parlamentarnej i wyznaczenie rządu, który zastąpi zdymisjonowany gabinet Julii Tymoszenko. W przeciwnym wypadku - dodał - odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne. Zaprzysiężony tydzień temu prezydent ostrzegł, że w kraju odbędą się przedterminowe wybory, jeśli parlament nie będzie w stanie zebrać nowej większości.
3.Chiny zwiększają budżet swoich sił zbrojnych
Przed kolejną sesją chińskiego parlamentu poinformowano, że chiński budżet wojskowy w roku 2010 wzrośnie o 7,5 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym, czyli nieco mniej niż w latach poprzednich.
4.W Iraku już głosują. Przed terminem
W Iraku odbywa się wcześniejsze głosowanie przed głównym terminem wyborów parlamentarnych - 7 marca. Jest ono przeznaczone dla osób, które nie będą mogły zagłosować w najbliższą niedzielę.
5.Strajk dokerów sparaliżował Finlandię
Wszystkie porty handlowe Finlandii zostały rano sparaliżowane przez strajk dokerów. Protest rozpoczął się po fiasku prowadzonych w nocy negocjacji w sprawie umowy zbiorowej - poinformowały źródła związkowe.
6.Boni: "Europa 2020" to dobry punkt wyjścia
Przyjęty w środę przez Komisję Europejską plan gospodarczy Europa 2020 jest dobrym punktem wyjścia do dyskusji o strategii rozwojowej Unii Europejskiej na kolejną dekadę - powiedział minister w kancelarii premiera Michał Boni.
7."Wriemia Nowostiej" o rocznicy mordu w Katyniu
Nawiązując do 70. rocznicy decyzji Politbiura KC WKP(b) o rozstrzelaniu polskich oficerów, "Wriemia Nowostiej" zwraca uwagę, że w Rosji wciąż są ludzie, w tym politycy, negujący odpowiedzialność stalinowskiego reżimu za tę zbrodnię.

Mam nadzieje ze pomogłam
Pozdrawiam ;)